Gündem

22 Hindistan bankası kripto bankacılık hizmetlerine başlayacak

Hindistan ‘da faaliyette bulunan bir banka, müşterilerine fiziksel banka şubelerinde kripto bankacılık hizmetleri de sunmaya hazırlanıyor.

Müşteriler bu hizmeti veren şubelerde Hint rupileri ile Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimini satın alabilecek, kripto cüzdanları ile tasarruf hesapları açabilecek, kripto birimler ile kredi alabilecek ve bunlar gibi fiziksel bankacılık hizmetlerinde aldıkları daha pek çok hizmeti alabilecekler.

Fiziksel banka şubelerinde kripto bankacılığı

Hindistan’da artık fiziksel banka şubelerinde kripto bankacılık hizmetleri de müşterilere sunulacak. Bunun nedeni Cashaa‘nın Hindistanda’ki genişleme planının parçası olarak ortaklık kurmuş olduğu bir kripto bankacılık platformu The United Multistate Credit Co. Operative Society.

Cashaa and United

Pazartesi günü duyurulan ortaklık sonrası United Multistate Credit Co. Operative Society’nin Genel Müdürü Dinesh Kukreja’nın, iki şirket arasındaki ortak girişimin CEO’su olacağı öğrenildi.

Duyurunun bazı ayrıntıları şöyle:

“Unicas adlı ortak girişim, fiziksel şubeler ve operasyonlarla dünyanın ilk kripto dostu finans kurumunu kuracak.
Bu girişim insanların geleneksel bankacılık hizmetlerinin yanı sıra hem çevrimiçi hem de Kuzey Hindistanda’ki 22 fiziksel şubesi aracılığıyla kripto bankacılık hizmetlerine erişmesini sağlayacak.”

Bir Cashaa sözcüsü şunları söyledi:

“Şu anda aktif 22 şube var ve Unicas operasyonları Aralık ayında başlayacak. Başlangıçta nakit olarak veya Hindistan rupisi cinsinden hesap bakiyesi ile BTC, CAS, ETH, BNB, LTC, BCH, EOS ve XRP satın almak ve satmak mümkün olacak.”

İlginizi çekebilir: Visa’nın eski yöneticisi Latin Amerika pazarını yönlendirmek için Crypto.com’a katıldı

Fiziksel şubelerdeki kripto salonları

United’ın mevcut şubelerinin Crypto Lounges olarak dönüştürülüp modernize edileceği dile getirildi. Üyeler bu şubelerden herhangi birine girebilecek ve diğer bankacılık hizmetlerinin yanında kripto para birimleri hakkında bilgi alabilecek.

Cashaa sözcüsü ayrıca şunları da ekledi:

“Müşterileri kripto salonlarında yatırım fırsatları, Bitcoin ve diğer kriptoların faydaları, kriptoyu nasıl kullanacakları ve saklayacakları konusunda eğiteceğiz.”

Kukreja’da şunları söyledi:

“Gelişmekte olan teknolojilere entegremizi artırarak, Hindistan’da binlerce yetenekli profesyonel istihdam etmeyi ve 2021 yılına kadar 100’den fazla fiziksel şubeye hızlı bir şekilde erişmeyi hedefliyoruz.”

Hindistan’ın adım attığı fiziksel kripto bankacılığı hizmetleri ile birlikte dünyanın pek çok yerinde bu hizmetlere adımın atılmaya başlanacağını söylemek yanlış olmaz. Kripto sektörü kendini hızlı bir şekilde benimsetmeye devam ediyor.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir