Altcoin Kripto para borsaları

ABD, Venezuela ‘da dış yardım sağlamak için USDC kullanmayı planlıyor

Venezuela ‘nın muhalefet lideri, Güney Amerika’nın kuzey kıyısındaki ülkedeki sağlık çalışanlarına fon dağıtımını daha kolay hale getirebilmek için ABD merkezli kripto para şirketleri Circle ve AirTm ile ortaklık kurdu.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, başkan seçilen Juan Guaidó, ABD merkezli fintech yenilikçi AirTM liderliğindeki Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti ile bir işbirliğini ve ABD hükümeti ile koordinasyon ve lisanslamayı içerdiğini belirtti.

Başkan seçilen Juan Guaidó, Venezuela’daki sağlık çalışanları ve yerel halka yardım dağıtabilmek için Circle ödeme teknolojisi şirketi ve ABD kripto para borsası AirTM ile iş ortaklığına liderlik etti. ABD hükümeti ruhsatlandırma ve koordinasyon önerdi.

İlginizi çekebilir: Huobi Bithumb’ı satın alabilir

Koronavirüs salgını Venezuela’nın yaşadığı zorlukları hızlandırdı. Ülkedeki hiperenflasyon, bazı anlarda fonlarının değersiz olduğunu gören sağlık çalışanları, hastalar ve yerel halk üzerinde olumsuz bir etkiye neden oldu.

Circlr’ın USDC kripto parası, değeri ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin olduğu ve bu nedenle Venezuela bolivarı yerel para birimi olarak fiyat değişikliklerinden etkilenmediği için, böyle bir durumu ele alma potansiyeline sahip. Ek olarak USDC, fonların acil ihtiyacı olan insanlara dağıtılmasını kolaylaştıran bir sanal para birimi.

ABD Merkez Bankası ve Hazine Bakanlığı Guaidó hükümetine fon gönderecek. Ardından fonlardı USDC basmak için kullanacak. USDC, serbest piyasa oranında bolivar olarak fonları çekebilecek ve Venezuellalı sağlık çalışanlarının ve yerel halkın cüzdanlarına dağıtılacağı AirTM kripto borsasına gönderilecek. AirTM’in kendi mobil uygulaması var. Bu nedenle çalışanlar ve yerel halk herhangi bir Venezuela bankası ile etkileşime girmek zorunda değil.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir