Blockchain

ANT Group Başkanı: Blockchain finansal altyapının yeni standardı

ANT Group Başkanı Eric Jing, finansal altyapının geleceği hakkında konuştu ve blockchain teknolojisinin yeni bir standart haline geleceğini söyledi.

Koronavirüs salgınının yarattığı ekonomik hasarlar göz önüne alındığında Jing, insanlık tarihini pandemi öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırdığını dile getirdi.

İlginizi çekebilir: Nijerya kripto para ve blockchain için yol haritası çiziyor

Ant Group

Fintechler pandemi ile mücadelede etkili araçlar

ANT Group Başkanı, finans sektörünün geleceğinin teknoloji tarafından yönlendirilmesi, verimliliği artırması ve en önemlisi geçmişte mümkün gibi görünmeyen süreçleri mümkün kılması gerektiğinin altını çizdi. Pandemi sürecinin finansal teknolojilerin gelişimi için itici bir güç olduğunu ve fintechlerin pandemi ile mücadelede etkili araçlar haline geldiklerini de sözlerine ekledi.

Yirmi yıl önce internetin benimsenmesinden bahsediyorduk, on yıl önce bulutun benimsenmesinden. Şimdi ise blockchainin benimsenmesinden bahsediyoruz. Yakın bir gelecekte blockchainin benimsenmesi bir standart halini alacak.

İlginizi çekebilir: DHS blockchain tabanlı dijital cüzdan etkinliği yapacak

Blockchain ve ANT Group

Şirketin blockchain hizmetleri kendi geliştirdikleri finansal sınıf konsorsiyum blockchain platformu olan AntChain üzerine inşa edilmiştir. Eylül ayında KOBİ ve finans kurumları için AntChain destekli küresel ticaret ve finansal hizmetler platformu “Trusple”ı başlatıldı.

Antchain

Ayrıca ANT Group yayınlanmış en fazla sayıda blockchain ile ilgili patent başvurusuna sahip bir şirket.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir