Arizona
Bitcoin

Arizona eyaleti kripto para ile vergi almaya hazırlanıyor!

Arizona Senatosu, eyalette yaşayan insanların dilerlerse kripto para ile vergilerini ödeyebilmesini sağlayan tasarıyı geçirdi. Tasarı, daha geniş kapsamlı değerlendirilmek üzere temsilciler meclisine gönderilmiş durumda.

Arizona eyaletinde kripto para dönemi başlayabilir

Konuyla ilgili konuşan Eyalet Cumhuriyetçilerinden Jeff Weninger, “Verginin bu şekilde ödenebilmesi, eyaletin teknolojiyi kullanan kişilerle uyum içerisinde olmasını sağlayacak” diyor. Ayrıca Weninger, bunun Arizona’nın Blockchain ve dijital para birimleri için gelecekte önemli bir yer olacağını gösteren bir sinyal olduğunu belirtiyor.

Öte yandan Eyalet Senatörü Steve Farley, kripto paraların volatil yapısı sebebiyle bunun sorun olabileceği görüşünde. Farley, “Bu, paranın eyalete gideceğini ve nasıl bozdurulacağı konusunda da eyaletin sorumluluk altında olacağı anlamına geliyor” diyor.

Yasal mercilerin konuyu görüşmesinden sonra bu konunun hayata geçirilip geçirilmeyeceği belli olacak. Yine de birçok ülkenin Bitcoin ile birlikte kripto paralara olan sert tutumunu düşünürsek, böylesi konuların konuşuluyor olması bir hayli sevindirici.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir