Blockchain Gündem

Azerbaycan kripto para merkezi kuruyor!

Azerbaycan İnternet Forumu (AİF); kripto para piyasası ile Blockchain teknolojisini incelemek ve geliştirmek için bir merkez kurulmasını onayladı.Osman Gündüz, bu merkezin ilgili pazar katılımcılarını da içerecek bir yapı oluşturmaya yönelik olduğunu söyledi.

Merkezde kripto paralar ve Blockchain tartışılacak

“Merkez düzenli olarak toplantılar düzenleyecek, kripto para piyasası ve Blockchain teknolojisinin düzenlenmesi konularını ele alacak. Aynı zamanda merkez danışmanlık hizmetleri sağlayacak ve endüstrinin yasal düzenlemeleri konusunda teklifler hazırlayacak, tartışmalar yapacak. Böyle bir merkezin oluşturulması yakın zaman için planlarımızın bir parçası ”dedi.

Gündüz, geçtiğimiz günlerde KIFP, KriptoAZE Derneği ve Portmanat ödeme sistemlerinin inisiyatifinde, kripto para piyasalarının düzenlenmesi ve Blockchain teknolojilerinin etkin kullanımı konulu bir konferans düzenlediğini söyledi. AIF başkanı ayrıca, Azerbaycan’da Blockchain teknolojisi ve kripto para piyasalarının gelişmesi açısından önemi ile ilgili olarak kendisine özel bir dikkat gösterilmesi gereken bir dizi önemli noktayı açıkladı.

“Yatırımlara riskler eşlik ettiği için, ticaret alanında eğitim çalışmalarına dikkat etmek önemlidir. Birçok insanın bu konuda hiçbir fikri yoktur ve bunun farkında değildir. İnternet medyasının katılımıyla eğitim, kamu ve özel yapılar tarafından yürütülebilir. Bir diğer önemli nokta da, risklerin sigortalanması konuları da dahil olmak üzere sektörün yasal düzenlemesi sorunlarının çözümü. ”Dedi.

AİF Başkanı, bu alanda bazı ilerlemeler kaydeden, uygun altyapı ve ekosisteme sahip olan komşu ülkelerin deneyimlerinin incelenmesinin de önemli olduğunu düşünüyor.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir