Barclays
Bitcoin Gündem

Barclays, kripto paraları herkese yaymak için Coinbase ile anlaştı!

Barclays; Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu, Latin Amerika, Avustralya, Asya ve Afrika’da çalıştığı 60’a yakın ülkede 300 yıldır banka ve finans sektöründe faaliyet gösteren dünyanın önde gelen büyük finans grubu şirketi. Şimdi bu şirket, İngiltere’de kullanıcıların kripto paralara rahatça erişim sağlayabilmesi için Coinbase ile bir anlaşma duyurdu!

Barclays – Coinbase anlaşması ne ifade ediyor?

İlk olarak bu anlaşma oldukça şaşırtıcı. Zira İngiltere’de daha çok kısa bir süre önce birçok banka, kullanıcıların kredi kartıyla kripto para almasını yasaklamıştı. Şimdi ise ülkenin en büyük bankası, kripto paralar için Coinbase ile anlaşma imzaladı.

Anlaşma sayesinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase‘in Barclays‘ta bir banka hesabı olacak. Bu hesap sayesinde İngiltere’de yaşayan kullanıcılar kripto para işlemlerini direkt olarak bu hesap üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Barclays

Konuyla ilgili konuşan Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz, “Kripto paraların herkese ulaşabilmesi adına bunun çok önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. İngiliz vatandaşları hızlı, güvenli ve kusursuz banka işlemlerinden faydalanacak” sözlerine yer verdi. Açıklanan bilgilere göre anlaşma ilk olarak kurumsal müşterilerle başlayacak ancak daha sonra tüm halka açılacak.  Şu anda İngiltere’de yaşayan kullanıcıların Pound – Euro değişimleri ve farklı nedenler yüzünden zorluk yaşadığı belirtilirken, bu anlaşma sayesinde kullanıcılar çok daha kolay kripto para işlemleri yapabilecek.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir