Bayern Münih
Blockchain Gündem

Bayern Münih, blockchain tabanlı oyun Sorare’ye katıldı

Futbolda Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga‘da geçtiğimiz yıl şampiyonluğa uzanan Bayern Münih, 100’den fazla kulübün yer aldığı blockchain tabanlı çalışan fantezi futbol oyunu Sorare‘nin bünyesine katıldı. Artık Manuel Neuer ve Robert Lewandowski gibi isimlerin dijital kartları Sorare kullanıcıları tarafından takas edilebilecek ve kadrolarda kullanılabilecek.

Son dönemde birçok futbol kulübü ile anlaşan Sorare’nin çalışma prensibi, oyunculara ait dijital kartların uygulamayı kullanan kişiler tarafından biriktirilmesine dayanıyor. Uygulama kapsamında her oyuncu, kartına sahip olduğu futbolcuların gerçek hayatta oynanan maçlardaki performansına göre puan kazanıyor.

Sorare’nin bünyesinde yer alan takımlar arasında dikkatleri en çok Juventus, Paris Saint-Germain ve Atletico Madrid çekiyor. Sorare’nin kulüp bazında anlaşmalarının yanı sıra Japonya J-League ve Major League Soccer (MLS) gibi futbol ligleriyle de anlaşması bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Sorare, Blockchain Tabanlı Oyunu için PSG İle Anlaştı

Bayern Münih, Sorare’nin en büyük adımı

Her ne kadar Sorare birçok takımı bünyesine katmış olsa da, bu takımlar arasında en çok Bayern Münih ön plana çıkıyor. Zira Avrupa’nın en büyük futbol organizasyonu olarak gösterilen Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ünvanı, an itibariyle Alman ekibinin elinde bulunuyor.

Bayern Münih

Bayern Münih’te Müşteri Hizmetleri, Dijital Lisanslama & Stadyum bölümünün başkanı olarak görev yapan Benjamin Steen, konuyla ilgili, “Sorare, günümüz futbolunun en büyük parçalarından fantezi futbol ve dijital koleksiyon kartlarını bir araya getiren benzersiz bir platform. Genç, gelişime açık ve uluslararası kullanıcı kitlesine sahip platformda Bayern Münih’in yer alacak olması çok doğal bir durum.” ifadelerini kullanıyor.

Sorare’nin aylık geliri 1 milyon doları gördü

Sorare tarafından yeni anlaşmanın yanı sıra son dönemde elde edilen gelirlere yönelik veriler de paylaşıldı. Ethereum tabanlı çalışan platformda sadece Ekim ayın içerisinde toplam 1 milyon dolar değerinde dijital kart satıldı ve platformun Aralık 2019‘dan bu yana yakaladığı gelir böylelikle 3.7 milyon doları görmüş oldu.

An itibariyle 45.000‘den fazla kullanıcısı olan Sorare’nin CEO‘su Nicolas Julia, Bayern Münih’in dünya genelindeki 100 milyondan fazla destekçisinin Ethereum teknolojisi ve kripto oyun sektörüyle tanışması için Sorare’nin çok uygun bir platform olduğunu belirtti.

“2018 yılında Sorare’nin kurucu ortağı Adrien Montfort ve ben, o dönemde çalıştığımız şirketten ayrılarak arzuladığımız hedefi gerçekleştirmek için yola koyulduk: milyonlarca insanın eline geçebilecek bir kripto tabanlı ürün. Değiştirilemeyen tokenlere yönelik ilgi bizim tutkumuzu daha da güçlendirdi ve bu teknolojinin bir sonraki tüketici dalgasına yön vereceği konusunda bizi ikna etti.” – Nicolas Julia

Metin H. Türkmen
Teknoloji ve trend meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir