Ethereum

Beklenen Ethereum 2.0 lansman tarihi açıklandı, fiyatı arttı

Ethereum geçtiğimiz hafta sert bir düşüşün ardından bir miktar yükseliş ivmesi yakaladı ve 400 doların üzerine çıktı. Şu anda 400 dolarlık direnç seviyesinin biraz üzerinde 405 dolardan işlem görüyor.

ETH 24 saat içerisinde %5’in üzerinde kazanç elde ederken, BTC %2’nin üzerinde bir artışla 14.000 doları aştı.

İlginizi çekebilir: Silk Road cüzdanında 2015 yılından beri ilk kez hareketlenme var

ETH 2.0’ın yakın zamanda yayınlanan mevduat sözleşmesi nedeniyle analistler Ethereum yükselişi konusunda emindi.

İlginizi çekebilir: Küba, Bitcoin hakkında arama sayısını arttırıyor

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum ağında yapılan en son yükseltme. Bu yükseltme ile gelen birincil iyileştirmelerden biri “fikir birliği” mekanizması. Bununla beraber ETH 2.0 Proof Of Stake (PoS) mekanizması da kullanacak.

Lansman tarihi onaylandı

Ethereum 2.0 lansman tarihi, kurucusu olan Vitalik Butarin tarafından 1 Aralık olarak onaylandı. Depozito sözleşmesi yayınlandıktan sonra fiyatı yükseldi. Bir kripto analistine göre, ilk iki saat içinde yaklaşık 2.000.000 dolar ETH kilitlendi.

Lansmana devam etmek için, sözleşmenin lansman için yaklaşık 200 milyon dolar olan toplam 524.288 ETH toplaması gerekiyor.

Gerekli olan ETH miktarı, şu anda beklenen lansman tarihi 1 Aralık’tan bir hafta önce toplanmalı. Ethereum, seçim sonuçları yaklaşırken ve kilitlenen ETH miktarı ihtiyaç duyulan eşiğe yaklaştıkça yükselmesini devam ettirebilir.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir