Altcoin Gündem

Belarusbank, kripto para borsası kurmayı düşünüyor

Beyaz Rusya’nın en büyük bankası Belarusbank kendi kripto para borsasını kurabilir. Yayınlanan habere göre banka, dijitalleşme için 2019 yılı içerisinde bir kripto para borsası kurmayı planlıyor.

İlginizi çekebilir: Steve Wozniak, Bitcoin’lerini 20.000$ zirvesinde satmış

“Dijitalleşmede hızlı değişimler yaşanıyor”

2019 yılı içerisinde yeni dijitalleşme adımlarına başlayan Belarusbank, bu dijitalleşme adımlarından birinin kripto para borsasını çıkarmak olduğunu söylüyor. Bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Viktor Ananich ”Bir kripto para borsası kurma olasılığını düşünüyoruz. Bunun üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

Sunduğu hizmetleri genişletmek adına mobil hizmet sağlayıcıları ile de görüşen banka, kısa bir süre sonra sanal kart piyasaya çıkarmayı düşünüyor. Dijitalleşmenin bankalar konusunda öneminden bahseden Ananich, şuan her şey hızla değişiyor ve bankaların buna ayak uydurması gerekli gibi cümleler sarf etti.

Birçok bankanın kripto paralar konusunda katı davranması sonucunda, böyle tavır almayan örnekler de var. Görünüşe bakılırsa bankalardan kripto paralarla ilgili önümüzdeki dönemde daha çok gelişme göreceğiz.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir