ICO

Berkeley, evsiz insanlara yardım için kripto para kullanacak

Berkeley, şehirde yaşayan evsiz insanlara yardım etmek için kripto paraları kullanmayı düşünüyor. Şehirde gerçekleştirilecek ICO ile birlikte, ABD’de kendi girişimi olarak ICO düzenlemiş ilk şehir olacak.

Meclis üyesi Ben Bartlett, “1000’den fazla evsiz insanımız var ve fonlamamız kuruyor. Bir şeyler yapmamız gerek” açıklamasını yaptı.

Berkeley şehri evsizler için ICO düzenliyor

Ben Bartlett, Blockchain Lab ve finansal teknoloji girişimi Neighborly ile ortaklaşa çalışarak sözünü ettiğimiz ICO‘yu hayata geçirecek. Proje ile ilgili detaylar henüz sınırlı olsa da planın Mayıs ayına kadar çıkmayacağı söyleniyor. ICO’daki genel amaç ise insanların yerel yönetimce çıkarılan tahvillerce desteklenen dijital token’lar alması. Bu token’lar, yerel mağazalarda harcama bedeli olarak kullanılabilecek.

Berkeley
Berkeley meclis üyesi Ben Bartlett

Bu ICO ile beraber Bartlett’in amacı 2009 yılından bu yana şehirde artış gösteren evsizlere yardım edebilmek. Bugüne kadar gördüğümüz ICO’lardan oldukça farklı bir yapıda gerçekleşecek kripto para projesi, bakalım hayata geçtiğinde nasıl bir sonuç verecek.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir