Bitcoin Gündem

Biden’ın ABD başkanı seçilmesinin ardından Bitcoin düştü

Bitcoin geçtiğimiz hafta Biden ve Trump arasındaki ABD başkanlık seçimi sonucunun belirsiz durumlarına paralel olarak zirvelere oynamıştı.

Ancak bu belirsizlik Biden’ın Georgia ve Pennsylvania’daki oyları kazanarak ABD yeni başkanı seçilmesinin ardından son buldu. Başkan Biden Twitter’dan bir açıklama yaptı:

“Amerika, büyük ülkemize liderlik etmem için beni seçtiğin için onur duyuyorum. Önümüzdeki iş zor olacak, ama size söz veriyorum: Bana oy verseniz de vermeseniz de, tüm Amerikalılar için bir başkan olacağım. Bana verdiğiniz inancı koruyacağım.”

İlginizi çekebilir:Bitcoin Ocak 2018’den beri en yüksek seviyeyi gördü

Biden’ın başkan olduğu haberi çıkar çıkmaz Bitcoin fiyatı 850 dolar düşerek %5’in üzerinde bir düşüş gösterdi. Ardından biraz toparlama kaydetti ve yazı sırasında 15.260 dolardan işlem görüyor.

Finansal danışman olarak kripto yanlısı Gary Gensler’e başvuruldu

Geçtiğimiz hafta Biden başkanlığını güvence altına alma yolunda ilerlerken, Wall Street Journal tarafından Biden’ın Wall Street’i denetlemek amacıyla Obama’nın başkanlık döneminde Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı olan Gary Gensler’ı aradığı bildirildi.

Gensler eski bir Goldman yöneticisi ve kripto para birimlerine ilgili. Hatta MIT’de Bitcoin ve blockchain üzerine ders verdi. Gensler’ın Biden’ın kadrosuna eklendiği takdirde kripto düzenlemeleri gündeme gelebilir.

Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içerisinde %3 civarında düştü. Fakat bir kripto analisti Biden’ın başkanlığının Bitcoin’e iyi gelebileceğini düşünüyor:

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir