Binance, Deutsche Bank
Gündem Kripto para borsaları

Binance, köklü Alman bankasını geride bıraktı!

Almanya’nın en büyük Avrupa’nın ise sayılı büyük bankalarından olan Deutsche Bank, bulunduğumuz yılın ilk çeyreğinde 146 Milyon Dolar kar elde ettiğini açıkladı. Öte yandan dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ise aynı dönem için 200 Milyon Dolar kar sağladığını açıkladı.

İlginizi çekebilir: Cisco aldığı yeni patent ile Bitcoin madeciliğinde etkili olabilir

Binance büyümeye devam ediyor

Bundan 8 ay önce var olmayan kripto para borsası Binance, Avrupa’nın en köklü bankasını karlılık oranında geride bırakmayı başardı. 148 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan bankanın 100.000 çalışan personeli var. Karlılıkta bankayı geride bırakan kripto para borsası Binance‘ın ise sadece 200 çalışanı var.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada, ilk 3 ay içinde 7.5 milyon dolar kar elde ettiklerini, bu çeyrekte ise karlarının 200 milyon doları bulduğu söyledi.Sözlerine gelecek çeyrekte de kesin olarak büyüyeceklerini ekleyen Zhao, hangi ülke Binance’ı topraklarına çekerse hatırı sayılır bir gelir vergisi elde edeceklerini söyledi.

Binance Chain
Binance Kripto Para Borsası

Alman Deutsche Bank’ın yeni atanan CEO’su ise, 800 milyon dolarlık bir yenileme planı oluşturduklarını ve 2018 yılı sonunda karlarını arttıracaklarını açıkladı.

Son dönemin popüler girişimleri olan kripto para borsaları, geleneksel bankaları bir bir geçmeye başladı. Bu gelişme kripto para piyasasının uzun dönemde sağlıklı bir gelişme göstereceğini bize gösterir nitelikte.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir