Binance
Gündem

Binance borsasında birçok hesap hack’lendi, bakiyeler ile VIA coin alındı!

Güncelleme: Binance kanadından ilk açıklama geldi. İİlk tespitler sonrasında API kullanan (muhtemelen trade botları için) kullanan kullanıcıların etkilendiğini, borsanın herhangi bir şekilde hack’lenmediğini belirtti. Bu arada borsada güvenlik sebebiyle çekim işlemleri durduruldu. İlerleyen saatlerde daha kapsamlı bir açıklama bekleniyor.

Binance borsasında hesabının hacklendiği ve hesapta yer alan kripto paralar satılarak VIA coin alındığını iddia eden birçok kullanıcı var. Twitter, Telegram ve Reddit üzerinden bu olayı yaşadığını söyleyenler arasında Türk kullanıcılarının hesapları da var.

Binance: Araştırıyoruz

Konuyla ilgili Reddit‘te açılan konulara resmi Binance hesabı konuyla ilgili kullanıcılardan gelen raporları şu anda araştırdıklarını ve yakın zamanda açıklama yapacaklarını belirtti. Ayrıca kullanıcıların sakin kalmasını rica eden şirket, en kısa zamanda açıklama yapılacağını söyledi.

Bu arada konu açan insanlar arasında F2A doğrulamalı hesapların da hacklendiğini gösteriyor. Aşağıdan VIA coin‘e yapılan aşırı alım sonrası artan değerin grafiğini görebiliriz. Bu arada sözünü ettiğimiz olaydan tüm hesaplar etkilenmedi. Örneğin bizim Binance hesabımızdaki kripto paralar aynı şekilde durmaya devam ediyor.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir