Altcoin Bitcoin Kripto para borsaları

Binance ‘in DeFi endeksi %60 çöktü

Binance ‘in DeFi endeksi Eylül ayından bu yana %60 düşüş yaşayan DeFi sektörünün ani düşüşünden büyük ölçüde etkilendi.

BTC’in son zamanlardaki yükselişi altcoin piyasalarından sermaye kesmeye devam ediyor.

DeFi, Bitcoin yükselişi ile savaş veriyor

Binance Vadeli İşlemler tarafından Ağustos sonlarında piyasaya sürülen DeFi Bileşik Endeksi, aşağı yukarı %60’lık bir düşüş ile tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.200 dolardan 400 doların altında işlemle ikinci ayında.

Çoğu DeFi token Binance’in 5 Kasım raporunda belirttiği üzere Eylül ayından bu yana kazançlarının %70 ila %90’ını sildi. Cointelegraph, Ekim ayının başlarında endeksin şimdiden 507 dolara düştüğünü bildirmişti.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Ocak 2018’den beri en yüksek seviyeyi gördü

Bitcoin’in piyasa değeri ile beraber ticaret hacmi hakimiyeti de artıyor

Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyeti son günlerde yükselen fiyatlar ile birlikte dik bir şekilde tırmanış gösterdi ve Eylül başından bu yana yaklaşık %10 arttı.

Binance, medyanın alternatif sezon ile meşgul olduğunu ve bu nedenle önceki aylarda bastırıldığını savundu. Bitcoin ticaret hacmi hakimiyetinde de önemli bir artış olduğunu dile getirdi.

Bunlarla beraber Ekim ayında, altcoin sektörünün düşüşü ile beraber yatırımcıların BTC’e geçmesi piyasa duyarlılığını BTC lehine şekilde tamamen ters çevirdi.

Yine de Binance DeFi pazarının temellerinin sağlam olduğu çizgisinde. DeFi sektöründe son 30 günde kilitlenen toplam değer, yaşanan kasvetli geri çekilmelere rağmen 11 milyar doları aştı.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir