Gündem Kripto para borsaları

Binance Jersey kapatılıyor

Binance, işlem hacmi en büyük kripto para birimi değişim platformlarından biri ve bugün özel Jersey şubesini kapatacağını açıkladı.

Binance

9 Kasım’da sona erecek

Borsa, yerel platforma yapılan para yatırma işlemlerinin 30 Ekim’de devre dışı kalacağını ve diğer hizmetlerin de 9 Kasım’da sona ereceğini bildirdi. Gerçekleştirilmesi beklenen kesin bir kapatma tüm hesapların erişilemez hale gelmesine sebep olacak.

İlginizi çekebilir: OKEx para çekim işlemlerini durdurduğunu açıkladı

15 Ocak 2019’da piyasaya sürülen Binance Jersey, sınırlı sayıda kripto varlığa karşı euro ve İngiliz sterlini ile alım satım yapan kullanıcılar için itibari paradan kriptoya bir değişim sağlıyordu. Borsa, Binance Jersey’i pazarda, özellikle de “Avrupa” pazarında büyük bir güç olarak konumlandırma hedefiyle yola çıkmıştı ancak veriler ve istatistikler incelendiğinde bu hedeflere ulaşılamamış olduğu görülüyor.

Borsa, küresel hizmeti olan Binance.com’un artık İngiltere’nin “daha hızlı ödemeler” aracılığıyla GBP mevduatı ve euro için de SEPA ödemeleri sunduğunu, her iki para birimi için de alım satım çiftleri sağladığını söyledi. Bundan dolayı şirket Binance Jersey’in ayrı bir borsa olarak mantığını geçersiz kıldığını dile getirdi.

Borsa, yakın zamanda başlatılan Türkiye ve Uganda bölümü gibi ülkelerdeki diğer yerel silahları hala elinde bulunduruyor.

Ayrıca borsa, önceden de doğrulamış olduğu gibi bu yıl Birleşik Krallık’ta kurumsal bir borsa başlatacak.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir