Kripto para borsaları

Binance Platform 2.0 yayında: Marjin işlemleri ve TL desteği geldi

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün itibarıyla Platform 2.0 sürümüne geçiş yaptı. Geçişin en büyük yeniliği ise, uzun süredir beklenen marjin işlemlerin kullanıcılara açılması. Ayrıca borsada artık Türk Lirası desteği de bulunuyor. Bu arada Türk Lirası desteğinin sadece bakiyeyi TL üzerinden gösterme anlamına geldiğini de belirtelim. Yani işlemler yine orijinal fiyatlarıyla gerçekleştiriliyor.

İlginizi çekebilir: Merkez Bankası’ndan kripto para geliyor

Binance Platform 2.0 neler getiriyor?

Marjin işlemleriyle ilgili Mayıs ayında ortaya çıkan bilgiler 20x kaldıraç desteği olacağı yönündeydi. Ancak bugün Platform 2.0 ile birlikte bunun sadece 3x olduğu görüldü. Resmi açıklamada “Marjin Cüzdan bakiyeniz, sabit bir 3: 1 (3x) oranından sonra borç alabileceğiniz para miktarını belirler. Yani 1 BTC’niz varsa, 2 tane daha ödünç alabilirsiniz.” ifadesine yer verildi.

Binance Platform 2.0

Marjinn seçeneğinin kullanmak istediğinizde bunun bakiyeniz için riskli olduğu uyarısı yapılıyor ve eğer kullanmıyorsanız iki adımlı doğrulamanın kullanılmasının faydalı olacağı belirtiliyor. Marjin işlemleri şuanda BTC, ETH, BNB, TRX ve USDT pariteleri dahilinde kullanılabiliyor. Komisyon ise eğer BNB ile yaparsanız 0.01, BNB komisyon seçeneği olmadan ise 0.02 oranında.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir