Gündem

Binance trade operasyonlarını geçici olarak durdurdu

Binance’de neler oluyor: 1 Syscoin’in fiyatı 96 BTC’ye çıktı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’de daha önce hiç görülmemiş bir olay yaşandı. 1 Syscoin’in fiyatı 96 BTC’ye kadar çıktı. Binance inceleme için geçici olarak alım satımı durdurdu.

Itsblockchain’de yer alan habere göre dün TSİ 23.40’ta ekranı takip eden Binance kullanıcılarının gözlerine inanamadığı bir şey yaşandı. Bu kripto para alanında daha önce hiç görülmemiş bir pompalama operasyonuna benziyordu.

Kimliği bilinmeyen bir kişi, 1 Syscoin için 630 bin dolar değerinde 96 BTC ödedi.

Yaşanan bu olay, teknik bir aksaklık ya da bir hack miydi yoksa balinalar tarafından yönetilen bir piyasa manipülasyonu muydu? Bu soruların yanıtları yalnızca Binance ekibi, konuyla ilgili açıklama yapınca netlik kazanacak.

Bu arada konuyla ilgili bir Türk twitter kullanıcısı @satoshitesla, Syscoin’den 0.99 BTC’den 205 adet, 1 BTC’den 122 adet, 1.1 BTC’den 13152 adet, 6 BTC’den 1 adet, 35 BTC’den 1 adet ve 96 BTC’den 11 adet satıldığını bildirdi.

Binance’den 7000 BTC çekildi

Olayla birlikte Binance’den büyük miktarda Bitcoin çekildi. Şuradan görülebileceği üzere olay sırasında, yani 23.40’ta yaklaşık 25.250 bin BTC’ye sahip cüzdandaki bakiye, birkaç saat içinde 18.130 BTC’ye kadar düştü. Bitcoin’lerin Binance üzerinden çekilmeye başlamasıyla Bitcoin fiyatı da 6600’lerden 6490’a geriledi.

Bu arada Syscoin’den bir açıklama geldi. Ekip, konuyu araştırdıklarını ve borsalardan Syscoin işlemlerini durdurmalarını istediklerini bildirdi.

Binance bakım çalışmaları için alım satım işlemlerini durdurdu

Öte yandan yaşanan bu hırsızlığın sebebini öğrenmek ve kaybolan 7000 BTC için Binance yetkilileri gerekli aksiyonu aldı ve resmi Telegram sayfasından bir açıklama yayımladı.

Binance Customer Support:
Our system is currently undergoing maintenance, during which time deposit, withdrawal, and trade will be suspended.

We thank you for your patience, and assure you everything will be back to normal as soon as maintenance is completed. We will announce completion of the maintenance on our official website.

Herhangi bir yeni gelişme olduğunda sizlere yeni bilgileri yine bu başlık altında paylaşacağız. Şimdilik traderların temkinli olmasında fayda var.

Anıl Baki Durmuş
Havacılık tutkunu, sıkı bir Blockchain ve kripto para takipçisi.
http://anilbakidurmus.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir