ICO

Birçok kişi, kripto paranın 2025 yılına kadar otobüslerde kabul edileceğini düşünüyor

İnsanların yarısından fazlası, Cryptocurrency‘nin 2025 yılına kadar mağazalarda ve otobüslerde kabul edileceğini düşünüyor.

Kripto para otobüslerde kullanılacak!

Lendingblock platformunun 2000 kişiyle yaptığı ankette, kripto paraların yedi yıl içinde dükkanlarda ve otobüslerde kullanacağını benimseyen kitlenin oranı %55 çıktı. Bu kitlenin %20’si ise zaten şuanda bir kripto paraya sahip olduğunu belirtti.

Ankete katılanların beşte biri, kripto para biriminin iyi bir yatırım olduğunu ve katılanların %56’sı da ileride cazip bir yatırım aracı olacağını belirtti.

Siber suç faaliyetleri artıyor

Kripto para birimlerinin popülaritesi ve değeri arttıkça bu bağlamda siber suç faaliyetleri de artıyor. Özellikle kripto para madenciliği için kötü amaçlı yazılımlar bu konuda para kazanmayı hedefliyor. Bu açıklama NTT Güvenlik’in Mart 2015’e kadar uzanan araştırmasında görülüyor.

Lendingblock’un çalışmasında katılımcıların %28’i satın alma ve satma konusunda daha iyi uygulamaların çıkması ile daha cazip yatırım seçeneği olacağını düşünürken, %23’lük bir kesimde devletlerin desteği olursa kripto paraların daha iyi bir yatırım tercihi olacağını düşünüyor. Tüm bunların yanında %10’luk bir kesim ise asla kripto para almayacaklarını söylüyor. Lendingblock CEO’su Steve Swain;“Kripto para birimi hakkında çokça tartışılan belirsizliğe rağmen, halk bu yatırım aracında kalmak için emin görünüyor.”

Swain, son zamanlarda İngiliz hükumetinin kripto paralara açtığı soruşturmaları da şu şekilde değerlendiriyor; “Soruşturmalara başlamadan önce, Cryptocurrency‘nin güvenli hale getirilmesi ve İngiliz hükumetinin bu konuda açıklanan yeni yatırımları dikkate alması gerekir.” dedi.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir