Finder.com bitcoin anket
Bitcoin

İnsanların yüzde 17’si Bitcoin’in balon olduğunu düşünüyor

Amerika Birleşik Devletleri‘nde Finder.com tarafından yapılan bir ankete göre, ülkede yaşayan yetişkinlerin yüzde 17‘si kripto paralara sahtekarlık gözü ile bakıyor. Yapılan ankette ilgi çekici farklı sonuçlar da var.

İlginizi çekebilir: Bithumb’da 5 yeni coin işlem görmeye başladı

Finder.com kullanıcıları: “Bitcoin gönderim ücretleri çok pahalı”

Finder.com tarafından yapılan bu ankette, 2001 kişinin kripto paralarla ilgili görüşleri alındı. Buna göre ankete katılan kişilerden yüzde 7.95′i bir şekilde kripto para yatırımı yaparken, gelecekte kripto paralara yatırım yapmayı planlayan kişilerin oranı yüzde 7.76.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 40‘ı ise kripto paralara yatırım yapmayı düşünmüyor. Bu yüzde 40’lık kesim kripto paralar ve onların getirebilecekleri ile ilgilenmiyor. Yine o yüzde 40’lık ekibin içinde yüzde 35’lik bir grup riskin çok yüksek olmasını gerekçe gösterirken, yüzde 27’lik bir grup ise kripto paraları anlaşılması güç buluyor. Ankete katılanlardan yüzde 17’si ise kripto paraları bir dolandırıcılık olayı olarak görüyor.

Finder.com bitcoin anket
Finder.com

Anketi yapan Finder.com‘un açıklamasına göre:

”Birçok kripto para yatırımcısı bu fikre katılmayacak belki ama; ankete katılan üyelerimizden yüzde 17’si Bitcoin’in balon olduğunu ve patlayacağını düşünüyor.Yüzde 11.4 ise Bitcoin’in çok kısıtlı bir kullanım alanına sahip olduğu fikrinde iken, yüzde 5’lik bir kesme göre ise, Bitcoin gönderim ücretleri çok pahalı.”

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir