Bitcoin ATM
Altcoin Bitcoin

Bitcoin ATM’lerinin sayısı 3000’i geçti!

Bitcoin ATM‘lerinin sayısı dünya genelinde artmaya devam ediyor. CoinATMradar verilerine göre Mayıs ortası itibarıyla dünya genelinde yer alan Bitcoin ATM sayısı 3125‘e ulaştı.

Bitcoin ATM sayılarındaki değişim

2017 yılının başında 1000 barajını geçen ATM sayısı, 15 ay sonra bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Bitcoin ATM

Geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoinist‘in haberinde yer verilen İngiltere merkezli ATM girişimi BCB ATM, bu büyümeyi sağlayan oyunculardan sadece bir tanesi.

Bu durumla ilgili bir diğer önemli konu da Bitcoin fiyatının 2018 yılında pek parlak olmamasına rağmen ATM kurma oranının artarak devam etmesi. Elimizdeki verilere oranla iki şeyi net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Bunlardan ilki satış makineleri üzerinden Bitcoin alıp satma talebi her geçen gün artıyor. İkincisi de fiyat hareketliliğine rağmen bu yönde bir iş modeli belirlemek oldukça kârlı.

 

Kripto para ATM’leri arasında sön dönemde altcoin’leri de kapsayan birçok girişim olmasına rağmen Bitcoin hâlâ kral. Bu tarzda hizmet veren ATM’lerin %99’u Bitcoin desteklerken, sadece %50 oranında altcoin’lere de destek sunan cihazlar var ve altcoin’ler arasında %47.8 destek ile Litecoin ilk sırada yer alırken %28.1 ile Ethereum ikinci sırada.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir