bitcoin,bitcoincash,bitcoin.com,dava
Bitcoin Gündem

Bitcoin destekçileri Bitcoin.com’a dava açacak

Bitcoin destekleyicisi bir topluluk olan bitcoin.com ziyaretçileri, sitenin Bitcoin(BTC) yerine Bitcoin Cash(BHC) almaya yönlendirmesine tepki gösterdi. Bu ziyaretçiler bir internet sitesi oluşturdu ve bitcoin.com yönlendirmesinden dolayı BHC alanları bir araya toplamak istiyorlar.

Bitcoin.com’a dava açılacak

Birkaç bitcoincom mağdurunun Twitter üzerinden duyurduğu toplulukta şuanda 944 üye bulunuyor. Açılan internet sitesinde yakın zamanda Bitcoin üzerinden bağışlar toplanacak. Toplanan bu bağışlarla siteye dava açılacak. Bitcoin Cash Ağustos 2017’de Bitcoin hard fork’u olarak oluşturulduktan sonra sitenin arayüzünün yanıltıcı olduğu, BTC ve BHC’nin ayırt edilemediği savunuldu.

Bitcoin Cash ve Bitcoin Logoları

Bitcoincom, her iki kripto para için cüzdan hizmeti sunuyor. BTC yerine yanlışlıkla BHC alan kullanıcılar, iki kripto paranında logolarının aynı renk olduğu söylüyor. Ayrıca sitenin Bitcoin‘i “Bitcoin Core” olarak adlandırarak yatırımcıların kafalarını karıştırmayı amaçladığı belirtiliyor.

Birçok kullanıcı iddialarında daha da çok ileriye giderek bunun bir dolandırma yönetimi olduğunu ve sitenin insanları dolandırdığını savunuyor.

 

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir