antigua
Gündem

Bitcoin ile vatandaşlık hizmeti

Hint Adaları’nda bulunan Barbuda ve Antigua ülkeleri, dışarıdan gelen insanlar için 100 bin dolarlık bir yatırımla ülkelerinde vatandaşlık vadediyorlardı. Görünen o ki bu ülkelerde vatandaş olmak için artık sadece reel para geçerli değil.

İlginizi çekebilir: Opera tarayıcısına dahili kripto para cüzdanı ekleniyor

Barbuda ve Antigua dünya çapında ilgi bekleniyor

Sözü edilen ülkelerde vatandaşlık almak için artık cüzdanınızda 12 Bitcoininiz olması yeterli. Ülke Maliye Bakanının açıklamasına göre, artık 12 Bitcoin karşılığında vatandaşlık veriliyor. Yatırımla ülke vatandaşı olma yasasında değişikliğe giden meclis, kripto paraları da yasaya dahil etmiş oldu.

Barbuda
Barbuda

Maliye Bakanı Gaston Browne’nin açıklamasına göre, ülkenin böyle bir adım atmasındaki sebep elinde kripto para olan ve yeni bir vatandaşlık almak isteyen insanlara hitap etmek. Aynı zamanda ülke dünya çapında bu olayla birlikte ilgi çekmeyi planlıyor.

Ülkenin Dış işleri Bakanı Paul Chet Greene’ye göre, yapılan bu değişiklikler ülkenin iyi bir imaj çizmesine katkı sağlıyor. Ayrıca Paul, “Antigua ve Barbuda olarak yeni gelişmelerin merkezinde olduğumuzu biliyoruz. Bizler Karayipler’in lideri, yol vericisiyiz.” Dedi.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir