Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin Miner Kurucusu: IPO için 100 milyar doları hedefledik!

Bitcoin üretim faaliyetlerinde dünyada ikinci firma arasında yer alan şirketin yaratıcısı Canaan, Amerika’da yapacakları IPO (halka arz) işlemleri için hedefi yükseltti. Canaan’ın demeçlerine göre hedef 94 milyar olan toplam hedef 100 milyar seviyesine kadar çıkartılmış.

Çin menşeili Avalon bitcoin üretici firması, Çarşamba günü Amerikan Güvenlik ve Borsa Komisyonun’dan aldığı izinle birlikte IPO uygulamasını güncelleme kararı aldıklarını belirtti. Bu kararla birlikte, 10 milyon doların her birini 9 ile 11 dolar arasındaki komisyonla Amerikan Emanet Hissedarlığına sunmayı planlıyor.

Canaan, yatırımlar eğer beklentiler dahilinde gerçekleşirse, satışın 100 milyar doları geçeceğini belirtti. Bu da şirketin geleneksel borsa pazarında halka açık ilk bitcoin üretici şirket haline getireceğini ekledi.

Bitcoin

Halka arz işlemlerini şirket, bu ayın sonunda 400 milyar şirket desteğiyle birlikte piyasaya girmeyi düşünüyor. Böylece risk minimum tutarlara çekilmiş oluyor. Öncelikli olarak listelenecek tutarlar revize edilebilir.

Daha önce Canaan, 5 Kasım’daki açıklamalarında, 2019’un üçüncü çeyreğinde 95 milyar net gelirden 13 milyar kâr elde ettiklerini söylemişti. 2019’un ilk yarısında ise 45 milyarlık net bir bilanço kaybı olduğu raporlandı.

Şirketin, özellikle kazım zorluklarının böylesine arttığı bir dönemde piyasaya keskin bir giriş yapmasına çok zor olduğunu söylemeden etmeyelim. Umarım şirket istenen başarıya kolayca ulaşabilır.

Kaan Külahlı
Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir öğretmen adayı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir