Bitcoin freelance
Bitcoin

Bitcoin tekrar 10.000 dolara koşuyor – Dünya genelinden son gelişmeler ne?

Bitcoin geçtiğimiz günlerde ciddi bir düşüş yaşamış ve değeri 10.000 dolardan 5.900 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Hem Asya ülkelerinden gelen kötü regülasyon haberleri hem de Tether davası ve Hindistan hükümetinin açıklamaları gibi piyasayı kötü etkileyen haberler şimdilik dağılmış gibi görünüyor.

Şu anda 8500 – 9000 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin ile birlikte altcoin’lerde de yukarı doğru ufak hareketlenmeler görüyor.

Bitcoin ve kripto paralar için son gelişmeler ne?

Açıkcası dünya genelinden gelen haberler biraz karışık. Yani iyi haber olduğu gibi kötü haberler de var. Ancak genel kanı, paniğin bittiği ve pazarın daha stabil olduğu yönünde.

Son dönemdeki gelişmelere baktığımızda Avrupa’da Alman ve Fransız yetkilileri; 19-20 Mart tarihi arasında gerçekleşecek G20 zirvesinde kripto paralar ile ilgili bir karar alınmasını istiyor. Yine Avrupa’da Cebelitarık, kapsamlı bir ICO regülasyonu yapan ilk ülke olmayı hedefliyor.

ABD’den ise kripto paralar için güzel haberler var. Bunlardan ilki JPMorgan’ın raporu iki önemli şeyin altını çiziyor: Kripto paralar bir yere gitmiyor ve Blockchain ile kripto paraları birbirinden ayıramazsınız.

Bu arada ABD’nin Arizona eyaleti, vergileri Bitcoin ve diğer kripto paralarla almayı amaçlayan tasarıyı senatodan geçirdi. Bir üst mercide daha detaylı incelenecek konu, onay alması halinde büyük ses getirebilir.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir