Blackrock
Blockchain Gündem

BlackRock çalışanları Blockchain yatırım fonu kurmak için istifa etti

Son dönemin trendlerinden olan büyük finans kuruluşlarının Blockchain endüstrisine geçiş durumu hız kesmeden devam ediyor. Ünlü yatırım firması BlackRock‘ın Londra’daki kurumsal müşterilerden sorumlu çalışanları, Eterna Capital isimli kendi Blockchain fonlarını kurmak için işlerinden ayrıldılar.

İlginizi çekebilir:Güney Kore yeni ICO tasarısı yayınladı

“Fırsat kaçırılmayacak kadar büyük”

Eterna Capital adında kurulacak olan fon, ayrıcalıklı olarak Blockchain temelli çözümlere odaklanacak. Ayrıca fon, Avrupa Birliğinin “Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri” projesini kendine hedef olarak edinmiş. Fon, 20 milyon avro gibi bir miktar toplamayı hedefliyor.

İngiltere’deki prestijli okullarda başı çeken Imperial College London‘un ekonomi bölümünden mezun olan Andrea Bonaceto bu fonu yönetecek gibi görünüyor. Diğer 3 ortak ise BlackRock firmasından geliyor. Nassim Olive baş ekonomist, Asim Ahmad portföy ve kaynak yönetimi, Mattia Mrvosevic ise araştırma bölümünün müdürü olarak görevini yürütecek.

Ahmad, büyük bir yatırım şirketinden ayrılıp Blockchain temelli bir fon kurma kararı hakkında bilgileri CoinDesk ile yaptığı görüşmede dile getirdi:

BlackRock tabii ki iyi ödemeye yapan ve yeni şeyler öğrenme olasılığı sağlayan mükemmel bir yer… (ama) karşımıza çıkan bu fırsat kaçırılmayacak kadar büyük. Bu fırsatı kaçırmamak ve bu endüstriye şekil vermek için BlackRock‘taki görevimden ayrıldım.”

Bu tür düşüncelere bakılacak olursa, İngiltere’de bir çok kişi köklü finans kuruluşlarını kripto para veya Blockchain teknolojisine odaklı girişimlere katılmak amaçlı bırakacak gibi görünüyor.Daha önce Goldman Sachs üst düzey yöneticisinin cüzdan ve veri sağlayıcısı Blockchain.info’ya katılmak için şirketini bırakmasını ve bunun yanı sıra Salomon Brothers şirketinde mortgage destekli satış sisteminin öncüsü olan Lewis Raineri’nin Blockchain Startup’ı olan Symbiont ile ortaklık masasına oturması bunların sadece bir kaç tanesi.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

2 thoughts on “BlackRock çalışanları Blockchain yatırım fonu kurmak için istifa etti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir