BtcTurk
Kripto para borsaları

BtcTurk 6. yaşını 6 BTC hediye ederek kutluyor

BtcTurk, ülkemizin ilk dünyanın ise 4. kripto para borsası. 2013 yılından bu yana ülkemizde aktif olan borsa, 6. yaş gününe özel 1 Temmuz’da kullanıcılarına sıfır komisyon ile alım satım imkânı sunuyor. Ayrıca çeşitli hediye kampanyaları ve yarışmalar düzenleyen BtcTurk, yeni kampanyasıyla Bitcoin’in birikim aracı yönünü ortaya koyuyor.

BtcTurk: “2013’ten beri 100 TL’lik Bitcoin alsaydınız…”

Diğer yandan BtcTurk 6. kuruluş yıl dönümünde, kullanıcılarına 2013 yılından günümüze aylık 100’er TL’lik Bitcoin biriktirmiş olmaları durumunda kaç Bitcoin’leri olacağını göstererek, Bitcoin’in tasarruf aracı kimliğini ön plana çıkartıyor. BtcTurk’ün çalıştığı verilere göre, her ayın 1’inde 100 TL’lik Bitcoin alan bir kullanıcının şu anda 5.91 BTC’si, yani yaklaşık Türk Lirası değeriyle 431,649 TL’lik bir birikimi oluyor.

(Bu veriler hesaplanırken 26 Haziran 2019, 15.42’deki BtcTurk BTC/TRY paritesi dikkate alınmıştır.)

BtcTurk Pro yayında

Türkiye’de kripto para alım satım işlemlerinin kolaylıkla yapılmasını sağlayan şirket, kullanıcı ihtiyaçları ve gelişen kripto para piyasası doğrultusunda, geliştirmelerini son bir yılda da sürdürdü. Profesyonel yatırımcılar için yayına aldığı BtcTurk | PRO sitesinde; detaylı bilgi içeren ekranlar, araçlar, raporlar ve yeni uygulamalar yer alıyor. Ayrıca; buraya eklenen BTC ve USDT pariteleri ile Türk Lirası’nın yanı sıra kripto para ile de ETH, LTC, XLM ve XRP alınıp satılmaya başlandı.

Sektörün geleceğine duyduğu güvenle alınan genel kurul kararı ile ödenmiş sermayesini 2019 yılı içinde 9 milyon TL’ye çıkaran kripto para borsasında son bir yılda günlük ortalama işlem hacmi 27 milyon 510 bin 731 TL oldu. Yine aynı dönemde günlük ortalama işlem adedi 9 bin 386 seviyesinde olurken son bir yılın en yüksek işlem hacmi 203 milyon 382 bin 156 TL ile 21 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşti.

6. yıla özel 6 BTC hediyesi

Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, 6. yıla özel Hadi uygulamasıyla birlikte kazananlara 6 Bitcoin hediye edilecek.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir