Gündem ICO

Bazı ünlülerin de desteklediği Centra ICO’sunun iki kurucusu tutuklandı!

Müzisyen DJ Khaled ve boksör Floyd Mayweather tarafından da desteklenen kripto para ICO’su Centra‘nın iki kurucusu, sahtekarlık suçlamasıyla tutuklandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Sohrab “Sam” Sharma ve Robert Farkas’ın CTR Token ile sahtekarlık yaptığını söylüyor.

Centra ne ile suçlanıyor?

Suçlamalar, kurucuların yatırımcıları tamamen asılsız vaatlerle kandırdığını söylerken, bunun içerisinde VISA ve MasterCard tarafından desteklendiği söylenen hesap kartı da var. Ayrıca Centra web sitesinde yanlış yönlendirici pazarlama metinlerinin yer aldığı ve bazı ünlülere ICO’nun tanıtımı için para verildiği belirtiliyor.

Centra

Daha önce DJ Khaled ve Floyd Mayweather‘ın bazı sosyal medya hesaplarında bu ICO’yu ve kartı tanıtan gönderilerle görmüştük.

Binance’ten açıklama

Olay sonrası sözünü ettiğimiz Token’in satışta olduğu en büyük borsalardan biri olan Binance, kullanıcıları için bir duyuru yayınladı.

Duyuruda olayı hassasiyetle izlediğini söylenen kripto para borsası, Token’i sistemlerinden çıkartmak dahil olmak üzere bazı aksiyonlar alacağını söyledi.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

One thought on “Bazı ünlülerin de desteklediği Centra ICO’sunun iki kurucusu tutuklandı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir