Chimaera Platform
Altcoin ICO Uncategorized

Chimaera platformu ne hedefliyor? (Röportaj)

Geçtiğimiz günlerde online oyunlara Blockchain teknolojisini getiren Chimaera platformunu sizlere anlatmıştık. Yakın zamanda ICO sürecini gerçekleştirecek ekip ile bir röportaj gerçekleştirdik.

1- Chimaera’dan önce Huntercoin projesinden söz etmek istiyoruz. Bu proje ile ilgili detayları paylaşır mısınız?

Tabii ki,

Huntercoin Experiment projesi bir MMORPG oyununda Blockchain‘in nasıl olacağını gösteren bir testti. Oyun mekanikleri ve grafikler vasat olsa da 30.000 karakterin aynı haritada gezindiğini gördük.

Huntercoin de diğer kripto para birimleri gibi ancak üzerine bir oyun inşa edilmiş hâli. Her oyuncunun yaptığı hareket, özel bir Blockchain işlemi. Oyuncuların hareketlerini temel alan blok’lar ve node’lar tarafından hesaplanan bir dünya. Oyuncular bu merkeziyetsiz sanal dünyada harita üzerinde Huntercoin toplayabiliyor ve bu dünya otonom ilerlerken asla kapatılamıyor.

Oyuncular bir günde bizim “insan madenciği” dediğimiz terimle 10000 dolar değerindeki kripto parayı kazanabiliyor ve Poloniex borsasında satabiliyor.

Chimaera ICO’dan sonra Blockchain teknolojisini kullanan bir oyun çıkaracak mı yoksa bir platform olarak mı kalacak?

Şu anda üç oyun stüdyosu ile iş birliğimiz var. Treat Fighter ve Soccer Manager Crypto oyunları gelişim aşamasında. Oyunların detaylarını web sitemizde bulabilirsiniz. Soccer Manager, 10 milyondan fazla indirilme rakamına sahip bir futbol menajerlik oyunu.

 Şu anda platform ile ilgilenen bir şirket var mı? İleride Blizzard ve EA gibi büyük oyun firmalarıyla çalışmak gibi bir planınız var mı?

Halihazırda birçok AAA oyun stüdyosuyla iletişime geçtik ancak henüz Token satışı döneminde olduğumuz için hepsi “bekleyelim ve görüşelim” tavrındalar. Şu anda Blizzard’da WoW’un kıdemli geliştiricilerinden biri bizim ekibimizde.

Chimaera ICO sürecini tamamladıktan sonra hangi borsalarda listelenecek?

Yasal sebepler yüzünden şu aşamada bunu açıklayamıyoruz.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir