Çin hükumeti liste
Gündem

Çin Hükumeti en iyi kripto para listesini yayınladı!

Çin Hükumeti küresel çapta yaşanan bağımsız kripto para derecelendirme eksikliği nedeniyle aylık olarak kendi kripto para analizlerini yapacağını açıklamıştı.

İlginizi çekebilir: Nokia, Blockchain ile kullanıcıların verilerini nakite çevirmesini sağlayacak

Listenin ilk sırası Ethereum’un!

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı‘na bağlı bir geliştirme bölümü içlerinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero, Neo, QTUm, Ripple ve Zcash gibi önemli kripto para birimlerinin de bulunduğu toplam 28 kripto para birimini analiz edip sonuçları bağımsız olarak yayınlayacağını belirtmişti.

Çin Hükumeti yapılan analizlerin gerçekleşeceğini belirtse de kimse bir hafta içinde yayınlacağını düşünmüyordu. Hükumet kripto para analizlerini bünyesinde bulundurduğu teknoloji, uygulanabilirlik ve yenilik kriterlerine göre yaptığını ayrıca belirtmesine rağmen bu detayları açıklamadı.

Liste

Bu açıklanan listenin ilk sırasında Ethereum olması biraz şaşırtıcı olsa da asıl şaşırtıcı durum Bitcoin’in Verge ile birlikte 13. sırada yer alması oldu. İlk üç sıra Ethereum, Steem ve Lisk’ten oluştu.

Daha önce Weiss gibi finansal derecelendirme kuruluşları kripto paralar üzerinde bir sıralama paylaşmıştı. Bu sıralama daha çok ticaret üstüne olmuştu.Çin Hükumeti bu analizleri aylık olarak tekrarlayacaklarını söyledi.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

One thought on “Çin Hükumeti en iyi kripto para listesini yayınladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir