Altcoin Mining

Çin’in Filecoin mining makinesi sağlayıcılarından IPFSMain, ürün satışlarını durdurdu

Çin’in önde gelen Filecoin mining makinesi sağlayıcılarından olan IPFSMain tüm ürünlerinin satışını askıya aldığını bildirdi.

Öğrenilene göre IPFSMain üretimini yavaşlattı. Piyasada mevcut bulunan mining makinelerinin aşırı arzına dikkat çekerek, teknolojilerinin yeni uygulamalarını araştırıyor.

15 Ekim’de Filecoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana FIL fiyatı ve teşvikleri gündemde kaldı.

FIL’in fiyatı ilk gününde 100 dolara kadar yükseldi ancak çok zaman geçmeden düştü ve şu anda ise 30 dolar civarında. Birçok yatırımcı para kaybetmiş gibi gözüküyor ve hatta kripto topluluğunda Filecoin’i dolandırıcılıkla etiketleyenler bile söz konusu.

İlginizi çekebilir: UnionPay Kore için kripto kartı anlaşması imzaladı

Bir kesim ise Filecoin’in teşvik modelinden şüpheli. Makul bir ekonomik model olarak, herkesin proje ekosisteminin büyümesi için teşvik edilmesi önemli. Fakat bu artık Filecoin için pek mümkün görünmüyor.

Filecoin’in, madencilerin mining makinesi yapılandırmalarının yüksek ihtiyaçlarını gidermesi ve FIL üzerinde pay alması gerekiyor.

18 Ekim‘de Filecoin’in en büyük beş madencisi projenin haksız ekonomik modelini protesto etmek için greve karar vermişti. Filecoin yaratıcısı Benet, ağın depolama alanını güncellediğini söyleyerek grev olayını basitçe reddetti.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir