Coinbase
Gündem Kripto para borsaları

Coinbase, bankacılık lisansı almak istiyor

Konuyla ilgili kaynakların açıkladıklarına göre, Coinbase Amerikalı yetkililerle görüşerek bankacılık lisansı almak için çalışmalara başladı.


İlginizi çekebilir: Snapchat’in arkasındaki şirket kripto para piyasasına giriyor


Bankacılık lisansı ile ürün portföyü genişleyecek

Kripto para sektöründe dünyanın en büyük şirketlerinden olan şirket, Amerika’nın konuyla ilgili kurumları ile görüşerek bankacılık lisansı alacağı konuşuluyor. Bu lisansla birlikte şirketin kripto para sektöründeki düzenlemelere daha hızlı yanıt vereceği söyleniyor. Ayrıca Coinbase henüz konuyla ilgili çıkan haberlere yanıt vermedi.

Coinbase‘in bu lisansı alması kullanıcılarına daha fazla bir ürün portföyü sunmasını sağlayacağı gibi, kripto para işlemlerinde partner bir banka bulma zorunluluğunu ortadan kaldıracak. Yani reel paradan kripto paraya hesaplarına yapılan transferleri direkt kendi üzerinden yapmış olacak. Bu şekilde kripto paralarla işlem işlem yapmayı yasaklayan bankaların önüne geçmiş olacak.

Platform

Son dönemde kripto paralar konusunda bankacılık lisansı almak isteyen şirket sayısı fazlalaşıyor. Daha önce Ivy coin isimli girişimde Amerikan makamlarından bankacılık lisansı almak için girişimde bulunmuştu. Bu girişimi şirketin CEO’su Gary Fan açıklamıştı.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir