Ethereum

DeFi kilitli toplam değeri rekor düzeye ulaştı

DeFi sektörü kilitlenen toplam değerde tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 13.69 milyar dolara ulaştı.

DeFi’de kilitli olan mevcut akıllı sözleşme miktarı yeni boyutlara yükseldi. ETH blokzincirine 100.000 doların üzerinde işlem kaydedildi. Bununla beraber Ethereum’a kilitlenen DeFi akıllı sözleşme sayısı Ekim ayında kaydedilmiş olan 11 milyar dolarlık en düşük seviyeden yükseldi.

İlginizi çekebilir: Ethereum tabanlı Akropolis DeFi protokolü hacklendi

DeFi’ye neden ihtiyaç var?

Merkezi olmayan finans, 2019’da ihmal edilebilir olan büyüyen bir sektördür. Sektör bu yıl önemli bir büyüme gördü. Çünkü blockchain ve kripto, yeni teknolojik dalga ile birlikte popülerlik kazandı.

DeFi ile birlikte verim çiftçiliği ve kar elde etmek için şeffaf finansal protokoller kullanılabilir. ABD Para Birimi Sorumlusu Brian Brooks şunları kaydetti:

“ Ademi merkeziyetçiliğin büyük olasılıkla durdurulamaz bir güç olduğu bir gelecek görüyoruz . Merkezi olmayan ağlar, tanım gereği, her türden merkezi yapıdan daha ucuz, daha hızlı ve daha dayanıklıdır. “

Merkezi olmayan finans protokolleri ile birlikte, her şey merkezi olmayan ve dağıtılmış defter teknolojisi ile çalışacağından dolayı, üçüncü taraf bir aracıya ihtiyaç kalmaz.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir