Blockchain

DHS blockchain tabanlı dijital cüzdan etkinliği yapacak

ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) tarafından paylaşılan duyuruya göre News, DHS Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü ve Silikon Vadisi İnovasyon Programı 27 Ekim’de Dijital Cüzdan Yarışması için sanal bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Yarışmanın iki aşamada verilecek toplam 25.000 dolar ödülü var. İlk aşamanın sonunda her birine 5.000 dolar ödül verilecek üç finalist olacak. Üç aşama finalistinin birincisi ek olarak 10.000 dolar ile ödüllendirilecek.

Etkinlikler sırasında finalistler kullanıcı arayüzlerini ve kullanıcı deneyimleri tasarımlarını sunacaklar.

Ardından, hükümet uzmanları ve World Wide Web Consortium gibi standart topluluklar geri bildirim ve yorumlar sağlayacak. Yarışmanın sonunda büyük ödül kazananın olacak.

İlginizi çekebilir: PayPal’ın yeni hedefi kripto para şirketleri

Yarışmanın amacı nedir?

Bazı DHS işlemleri açık standartları kullanarak kimlik bilgilerini yayınlamak ve doğrulamak için blockchain ve dağıtılmış teknolojiler kullanıyor. Bu sistemler DHS tarafından verilen ve dijital bir cüzdanda tutulan kimlik bilgilerini kullanır.

DHS, görsel tutarlılık için en iyi uygulamaları destekleyen, gizlilik ve güvenlik sağlayabilen bir UI tasarımı arayışında. Herkes tarafından kullanılacak olan dijital cüzdanlar için daha iyi kullanıcı arayüzleri geliştirmek istiyor.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir