Ethereum

Ethereum 2.0 lansmanına 2 hafta kala yalnızca %18’lik stake var

Ethereum 2.0 ‘ın devreye girmesi için, doğrulayıcı başına en az 32 Ether depozito sözleşmelerine kilitlenmeli. Bu, Ethereum’un CoinMarketCap’teki mevcut fiyatı başına kabaca 14.825 dolar anlamına gelmekte.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 3.200 ETH’yi Ethereum 2.0’a ayırdı. Bu da bugünün fiyatlarında kabaca 1,4 milyon dolar anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir: Beklenen Ethereum 2.0 lansman tarihi açıklandı, fiyatı arttı

Blokzinciri yükseltmesinin gerçekleşebilmesi için hala çok sayıda ETH yatırımı eksik. Akıllı sözleşme mevduatlarını takip eden veri analitiği, ihtiyaç duyulan ETH’nin yalnızca %18,6’sının kilitlendiğini bildirdi:

“98,203 ETH, ETH 2.0 mevduat sözleşmesine dahil edildi. ETH 2.0’ı başlatmak için 426.085 daha fazla ETH gerekiyor. “

ETH 2.0’ın aşama 0 yükseltmesinin başarıyla başlatılması için beklenen çıkış tarihinden yedi gün önce doğrulayıcılar tarafından 524.000’den fazla ETH kilitlenmesi gerekiyor. Eğer başarılamazsa, Ethereum 2.0 mainnet oluşum planları bir defa daha ertelenecek.

Her şey planlandığı gibi giderse, ETH 2.0 ana ağının 1 Aralık’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor. Aşama 0 tam bir Proof Of Stake (PoS) protokolüne göre çalışmayacak ancak saf bir PoS modeline geçişin ilk adımı olacak.

PoS, daha az enerji ve ETH ağını çalıştırmak için daha az kaynak gerektirir. Sonuçta ölçeklenebilirlik ve verimlilik artar.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir