Ethereum
Ethereum

Ethereum günlük işlemde rekor kırdı

Ethereum en yüksek günlük işlem sayısı rekorunu kırdı. Bir önceki tarihi rekor 2018 yılında kırılmıştı. Ethereum, ağdaki yavaşlamalara rağmen günlük 1.4 milyon günlük işlemle rekoru kırdı.

İlginizi çekebilir: Çin Dijital Yuan ile Yeni Finans Savaşına Hazırlanıyor

Ethereum bunu nasıl başardı?

17 Eylül’de Ethereum ağındaki günlük işlem sayısı 1.4 milyona ulaştı. Günlük ETH işlemlerindeki yeni tarihi zirve, merkezi olmayan finans platformlarındaki uygulamaların yüksek talep gördüğü bir dönemde yaşandı. 2020’de DeFi endüstrisi  gün geçtikçe büyüyor ve pazarda toplam değer Ağustos 2020’de 9 milyar dolara ulaştı. Defi endüstrisinin yükseldiği bu dönemde Binance ve OKEx gibi büyük küresel borsalar DeFi kripto paralarını listelerinde bulundurmak için büyük bir rekabet gösteriyor.

Ethereum

Bugüne kadar çoğu merkezi olmayan finans programı uygulaması Ethereum ağı üzerinden inşa edildi. DeFi endüstrisindeki bu artış ağda çok önemli yoğunluğa ve çeşitli sorunlara sebep oldu. Bu sorunlar DeFi endüstrisi içinde yer alan kripto paraların fiyatlarını da etkiledi. Yaşanan yoğunluk ve gecikmeler komisyon ücretlerini çok artmasına neden oldu. Komisyon artışı ETH madencilerine 1 Eylül’de bir saatte 500 bin dolar rekor ücret kazanmasını sağladı.

Geçtiğimiz günlerde DeFi platformlarını kullanan ve Ethereum ağı üzerinden işlem yapılan Uniswap’ın yeni kripto para birimi olan UNI tanıtıldı. UNI tanıtımından sonra ETH işlem ücretleri 18 Eylül’de  saatte 1 milyon dolara yükseldi. ETH ağındaki bu yoğunluk ve komisyon ücretleri yüzünden Coinbase’in kurumsal kripto para borsası Coinbase Pro, müşterilerinden işlem ücreti talep etmek zorunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir