Ethereum
Ethereum Gündem ICO

Ethereum için kritik karar bugün açıklanacak

Son bir aylık süreçte yatırımcısına 2 kat kazandıran Ethereum için yarın çok büyük bir anlam teşkil ediyor. ABD’de emtia ve borsa denetleme kurumu SEC tarafından açıklanacak olan karar ile Ethereum’un bir mal yada emtia olarak kabul edilmesi kararlaştırılacak.

Ethereum

İlginizi çekebilir: “Kripto Para Piyasa Hacmi Sene Sonunda 1 Trilyon Doları Aşacak”

Ethereum için kritik aşama

Bilinen kripto paraların büyük bir kısmı, çoğu kesim tarafından mal(meta) olarak kabul edilmekte. Bu iki farklı kavram ile kripto paralar için uygulanacak vergi politikası da farklılık göstermekte. U.S. Securities and Exchange Commission (SEC) tarafından açıklanacak bu karar ile Ethereum’un kaderi belkide büyük ölçüde çizilmiş olacaktır.

Öte yandan Birleşik Devletler’deki bir diğer söz sahibi kurum olan ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto paraların mal olduğunu ve bu durumun 2016 yılında bir Federal Hakem tarafından doğrulandığını iddia etti. Ocak 1988’de görülmüş başka bir davada Federal Mahkemenin, CFTC‘nin kendi yetki alanını kullanma yetkisine sahip olduğunu belirtti.CFTC‘nin kripto paralarla ilgili yargı yetkisine sahip olduğu vurgulandı.

ICO’lar yakın takipte

Birleşik Devletler’in sıkı takip ettiği diğer bir konu olan ICO süreçleri yine bu kurumlar tarafından menkul kıymetler olarak kabul edilmektedir. ICO sürecinde bulunan tokenlardaki yaşanan dolandırıcılık ve sahtecilik olayları dikkatle takip edilip gerekli önlenmelerin alınması için çalışmalar yürütülmektedir.

Sonuç olarak Ethereum için bugün açıklanacak karar tarihi olarak görünse de genel anlamda nasıl bir etki yaratacağını zaman gösterecek.

Anıl Baki Durmuş
Havacılık tutkunu, sıkı bir Blockchain ve kripto para takipçisi.
http://anilbakidurmus.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir