Ethereum

Ethereum para çekme işlemleri Binance tarafından geçici olarak durduruldu

Ethereum ‘un ağı, altyapı sağlayıcıları Infura ve Blockchair’da düzensizlikler olduğundan dolayı sert bir çatallanma yaşadı.

Binance, 11234873 bloğunda olası bir ETH zinciri bölünmesi olduğunu belirtti. Ardından ETH para çekme işlemleri durduruldu.

İlginizi çekebilir: Kartel üyesi kripto para aklama suçundan tutuklandı

CEO Changpeng Zhao konu ile ilgili bir tweet attı:

“11234873 bloğunda olası bir ETH zinciri bölünmesi oldu. Etherscan ve Blockchair bu bloktan sonra iki farklı zincir ve veri gösteriyor. Şimdi çözüyoruz ancak geçici olarak para çekme işlemlerini kapattık.”

Blockchair’in lider geliştiricisi Nikita Zhavoronkov da şunları söyledi:

“Yükseltme yapmayanlar (@Blockchair, @infura_io, bazı madenciler ve diğerleri) bir azınlık zincirine takıldı. Teknik olarak, bu habersiz bir hard fork’du. Benzer bir şey 7 yıl önce bir veritabanı yükseltmesi varken # Bitcoin’e de oldu .”

Zhavoronkov, Geth’i yükselterek sorunun çözülebileceğini dile getirdi.

Exchange ve servis sağlayıcılar tarafından Ethereum ağıyla etkileşim kurma amacıyla kullanılan barındırma hizmeti Infura cephesinden de sorunlar bildirildi. Szilagyi, Infura’nın ağda senkronizasyon problemine yol açan çok eski bir Geth sürümünü çalıştırdığının da altını çizdi.

Ethereum para çekme işlemleri geçiçi olarak kapatılsa da Binance CEO’su CZ , attığı tweet ile ERC20 token yatıma ve çekme işlemlerinin yeniden aktif olduğunu bildirdi.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir