Blockchain

FedEx gönderi takibi için Blockchain kullanacak

Bugünlerde birçok şirket Blockchain teknolojisi için yatırımlar yapmaya başladı. Global kargo şirketi FedEx, bu gelişmelerden geri kalmadı ve en değerli kargolarının takibini sağlamak için bir Blockchain teknolojisi geliştirme kararı aldı.

İlginizi çekebilir:Alman internet bankası Bitcoin ile kredi veriyor

“Blockchain, lojistikte devrim niteliğinde teknoloji”

Bir konferansta konuşan şirketin CEO’su Fred Smith, “Bizim yapımızda tedarik zinciri, ulaşım ve lojistik önemli sistemler, gelişmemizde bu sistemlerin etkileri oldukça büyüktür” dedi. Bu sistemlerin Blockchain teknolojisine geçtiğin de daha kullanılabilir olacağını savunan Smith, Blockchain teknolojisinin lojistiğin bir devrimi olacağı düşünüyor.

FedEx, Blockchain teknolojisini faaliyetlerine dahil etmenin, müşteri hizmetlerini geliştirmeye ve rekabetin bir adım önünde durmasına yardımcı olacağını söylüyor.

FedEx
FedEx

Blockchain sistemi kalıcı ve bozulmaz bir süreç sağladığı için tedarik zincirleri için mükemmel bir çözümdür. Dünyanın bir noktasından diğerine ulaşan gönderilerde, tüm tarafların üzerine anlaştığı bir kayıtta şeffaf bir biçimde saklanması onu öne çıkaran özelliği. Ayrıca Blockchain, nakliye fiyatından kayıp paketlere kadar olan herhangi bir sorun nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir