Forbes
Blockchain

Forbes haber kaynağı Blockchain’e geçiyor

Dünyanın en ünlü dergilerinden olan Forbes, içeriklerinin kopyalanmaması ve değişmemesi için Blockchain gazetecilik ağı Civil’e katılıyor.

Forbes Blockchain’e geçen ilk büyük medya

Ünlü derginin Civil ile yaptığı ortaklığa göre yeni okuyucu katma metodlarıda deneyecek. Bu ortaklık sayesinde Forbes, Blockchain temelli bir platformdan yayın yapan ilk büyük geleneksel medya olacak. Söz konusu olan ağ gazeteciler arasında etik haberciliği geliştiren eşler arası bir metot uygulayacak. Ayrıca bu ekosistemin CVL adında bir özel tokeni de bulunuyor.

Forbes’in Blockchain ağına geçişinde okuyucuları ile bağını güçlendirmek ve yeni gelişmelere adapte olmak düşüncelerinin önemli olduğu sanılıyor. Forbes’in Ürün ve Teknolojiden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Salah Zalatimo açıklamasında şunları söylüyor.

”Okuyucularımız için neyin iyi olduğuna ve endüstrimiz için de sıradaki şeyin ne olduğuna karar verebilmemiz için hızlı deneyimlere ve uygulamalara devam edeceğiz. Forbes ve Civil gazetecilik misyonuna tutku ile bağlı ve beraber okuyucularımıza içeriklerimiz konusunda eşi benzeri görülmemiş bir şeffaflık sağlayabiliriz. Bunun yanı sıra yazarlarımızın erişim noktalarını da genişletmiş ve zamanla yeni gelir kaynakları da elde etmiş olacağız.” Dedi.

 

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir