Gündem

Foxbit kripto borsasında sistem açığı bulundu

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Foxbit, 30 Bitcoin eksiği olduğu anlaşılınca işlemlerini durdurdu. Bu eksiğin sistemde oluşan bir hatadan kaynaklandığı anlaşıldı. Foxbit’in bloğundan yapılan açıklamada borsanın hacklenmediğinin altını çizen yetkililer, bugün itibarıyla borsanın tekrar işlemlere başlayacağını açıkladı.

Foxbit borsasından açıklama

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Foxbit’in CEO’su Joao Canhada kullanıcıların aklındaki sorunları gidermek için şöyle konuştu:

Bütün hesaplar koruma altında. Hem fiat hem de bitcoin’leriniz güvende. Bazı kullanıcılarımız şimdiden fazladan aldıkları değerleri iade ettiler. Ayrıca buna benzer olumsuzlukları telafi etmek için oluşturduğumuz bir fon var. İtibari paralar banka hesabımızda. Foxbit hack’lenmedi ya da herhangi bir hırsızlık olmadı.

Canhada’nın yaptığı bu açıklamalara göre bazı haksız kazanç sağlayan kullanıcıların paraları iade ettiği anlaşılıyor lakin bir miktar belirtilmemiş. Foxbit borsasının cüzdanında şuanda 7,500 BTC bulunuyor. Borsanın kaybettiği BTC’lerin değeri ise 270 bin dolar. Borsa işlemlere başladığında bir süre komisyon almayacağı sanılıyor.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir