Foxconn
Gündem ICO

Foxconn, Blockchain telefonu üretecek ve Türkiye’de satılacak!

Özellikle iPhone üretimi yapmasıyla ünlenen Foxconn, İsviçreli girişim Sirin Labs ile bir Blockchain telefonu üretmek konusunda anlaştı. İşin ilginç tarafı ise toplamda 8 mağazada satılacak telefon Vietnam ve Türkiye‘de satılacak!

Foxconn’un Blockchain telefonu neler sunacak?

“Finney” kod adı ile üretilen Blockchain telefonu, kripto paralarınız için dahili soğuk cüzdan ve şifrelenmiş iletişim özellikleriyle geliyor. Cihazın üzerinde yer alan fiziksel anahtar, kripto ile alakalı servislerin açılıp kapanmasını sağlıyor.  Geçtiğimiz yıl Sirin Labs tarafından açıklanan proje, ICO sürecinde 158 milyon dolardan fazla fon toplamıştı.

Şimdiden 25.000 ön sipariş rakamına ulaştığı söylenen telefon, ilk etapta Vietnam ve Türkiye‘de yer alan 8 mağazada satılacak. Ayrıca şirketin yakın gelecekte mobil operatörlerle de beraber çalışmak istediği belirtiliyor. Bu arada cihazın 1000 dolar fiyat etiketiyle geldiğini ve şirketin satış hedefinin 100.000 ile “birkaç milyon” arasında olduğunu da söyleyelim.

Şirketin web sitesinde yer alan bilgilere göre FINNEY cihazları; ilk siber korumalı, blockchain tabanlı akıllı telefon ve PC. Siber güvenlik teknolojilerinin yan sıra Android işletim sisteminin işlevselliğinin keyfini çıkarabiliyor ve Blockchain’e erişim sağlayabiliyorsunuz.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir