Pavel,Bitcoin,Soygun,İntihar
Bitcoin Gündem

Paraları çalınan Bitcoin milyoneri intihar etti

Sosyal medyada serveti ile övünen ve Bitcoin‘den kazandığı 500 bin doları ile poz veren genç, geçtiğimiz aylarda soyulmasının ardından intihar ederek hayatını kaybetti.

İlginizi çekebilir: BlackRock çalışanları Blockchain yatırım fonu kurmak için istifa etti

Paranın çoğu potansiyel yatırımcılardan gelmişti

23 yaşındaki Blogger Pavel Nyashin, internette kazandığı paralar ile video çekiyordu. Bu çektiği videoların ardından 23 milyon Rus rublesi değerinde olan parasını kaybetti. Çünkü videolarında yanlışlıkla yaşadığı adresi veren genç, geçtiğimiz Ocak ayında soyguncuların hedefi olmuştu. Rusya‘nın kuzeybatısındaki St Petersburg‘un hemen dışındaki Lazurniye Berega köyünde yaşayan gencin evi Noel Baba kostümleri giyen soyguncular tarafından basılmıştı.

Pavel.

Potansiyel yatırımcılar için bir danışmanlık hizmeti sunmanın yanı sıra, kripto para birimleri hakkında blog yazan Pavel, Ocak ayında yaşanan soygun sonrası baskı altına girdi. Annesine göre kazandığı paranın çoğu potansiyel yatırımcılardan gelmişti ve Pavel onları geri ödeyemedi. Geri ödeyemediği için baskı altına giren genç evinde ölü bulundu. Evde inceleme yapan polislerin ilk ifadesine göre gencin ölümüne başkalarının karıştığına dair bir işaret olduğu görülmedi. Çete üyelerinin henüz yakalanıp yakalanmadığı da bilinmiyor.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

One thought on “Paraları çalınan Bitcoin milyoneri intihar etti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir