Google
Blockchain

Google Blockchain için yeni teknoloji geliştiriyor!

Amazon ve Microsoft gibi devler Blockchain teknolojisi üzerine çalışırken, arama devi Google, Blockchain konusunda bir nebze de olsa geride kalmayı seçiyor.

İlginizi çekebilir:Güney Kore ana muhalefet partisi Blockchain kullancak

Blockchain ağları aranabilir olacak!

Google daha çok büyük veri platformuna yönelik geliştirmeler yaparken, Google’da bulunan kıdemli geliştirici Allen Day konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada göre, Blockchain için bir talep beklediklerini vurgularken asıl amaçlarının büyük veri ile birleşik bir teknoloji oluşturmak olduğunu yineledi. Yani Google Blockchain ile büyük veriyi birleştirerek, Blockchain ağlarını aranabilir hale getirecek.

Blockchain ağı içerisinde çok özel verilerin aranabilmesi için bir yazılım aracı geliştirme hedefinde olduklarını belirten kıdemli geliştirici, Blockchain ETL olarak bilinen projenin daha önce de kanıtlanan bir teknolojiyi kullandığını vurguladı.Geçmiş zamanlarda ve şu an da, Blockchain üzerinden veri araması yapmak için blok gezgini aracı kullanılmaktaydı ancak Blockchain ETL teknolojisi temel olarak bütün Blockchain ağlarında daha genelleştirilmiş bir arama yapma imkanı sunacak.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir