Güney Kore ICO
Blockchain Gündem ICO

Güney Kore yeni ICO tasarısı yayınladı

Güney Kore hükümeti ICO‘ları yasallaştırmak için yeni yasa tasarısı hazırlıyor. Korea Times‘e göre bir milletvekili Ulusal Meclis’te ICO’ları yasal hale getirmek için bir yasa tasarısı hazırlıyor.

İlginizi çekebilir: Viber da engellenebilir

Güney Kore ICO tasarısıyla ilgili yeni detaylar

Kore Demokrat Partisi’nin bir üyesi olan Rep. Hong Eui-rak, ülkedeki ICO‘ları yasallaştırma yolunda hızla ilerliyor.

Hong Kong, Ulusal Meclis’te ve bir Blockchain forumunda yaptığı açıkalama;

Tasarı ICO‘ları hükümetin denetimi altında yasallaştırmayı ve Blockchain ile ilgili işletmelerin karşılaştığı belirsizlikleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktır.”

Tasarı tüm ICO’ları kapsamamakta sadece Blockchain teknolojisinin büyümesine ve gelişimini destekleyen ICO‘ları teşvik ediyor.Bu nedenle, yalnızca önerilen kurumlar çerçevesinde araştırma kurumları ve kamu kuruluşlarının ICO‘larına izin verilmektedir.

Finansal Hizmetler Komisyonu ile Bilim ve ICT Bakanlığı, ICO‘ları düzenlemek ve denetlemekle görevli olacak. Bu yasa tasarısı 2017’de ICO yasagını tersine çevirmek için atılan ilk kesin adım oldu. Ülkenin hükümeti, KOBİ’leri kripto para birimlerinde kontrolsüz spekülatif yatırımları önlemek amacıyla yasakladı. Sonuç olarak, yeni ICO paradigması sadece herhangi bir garip iş fikrini değil, sadece inovasyonu destekleyen ICO‘ları tanır.

Ulusal Meclis Başkanı Milletvekili Chung Sye-kyun, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Blockchain ve kripto, , iyi nedenlerle çeşitli kamu sektörlerinde kullanılabilir. Potansiyelleri göz önüne alındığında, karşılaştıkları politik belirsizliklerin azaltılmasına yardımcı olmak için çalışmak zorundayız.”

3 thoughts on “Güney Kore yeni ICO tasarısı yayınladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir