Huawei Bitcoin Cüzdan
Bitcoin Gündem

Huawei Bitcoin cüzdan uygulamasını telefonlarına ekliyor

Huawei Technologies Co, Bloomberg’in haberine göre Cuma gününden itibaren yeni cihazlarına Bitcoin cüzdanlarının indirilebileceğini duyurdu.

İlginizi çekebilir:ABD’de Blockchain destekli seçim gerçekleştirildi

Cihazlara ön yüklü olarak gelecek!

Huawei BTC.com’un cüzdanlarını kendi AppGallery uygulama mağazasında piyasaya sürüyor. Piyasaya sürülen bu uygulama cihazlara ön yüklü halde geliyor. Yani cihazı aldığınızda, içinde yüklü olan uygulamalar arasında Bitcoin cüzdanı da bulunacak. Söylenenlere göre bu Huawei cihazlarında sunulan ilk kripto para uygulaması olacak.

AppGallery Uygulaması

Çin hükumeti Android’in Google Play Mağazasının tümünü ve Apple’ın App Store’unun da bir kısmını engellediği için Çin içerisinde BTC.com gibi uygulamalara erişim kısıtlı. Çinli yetkililer kripto para borsalarını kapatıp ICO’ları yasaklarken bazı insanlar hala kripto para sahibi olabiliyor. De la Torre, Bloomberg’e şu açıklamalarda bulundu:

”Bu gelişme Çin marketine giriş yapabilmek için iyi bir fırsat. Uygulama kullanılarak yapılacak olan nakitsiz ödemeler geleneksel bankacılık sisteminin eksikliğini duyduğu çok büyük bir olay bu sebeple kripto para ödemelerinin bu iş koluna girmesi iyi bir yöntem.”

Ayrıca Huawei geçtiğimiz ay akıllı kontrat sistemine dayalı Blockchain-as-a-Service adında bir platformu da duyurmuştu.

 

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir