Gündem Kripto para borsaları

Huobi Bithumb’ı satın alabilir

Zor durumdaki Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, Çin merkezli Huobi Global dahil birçok potansiyel şirketten teklif aldı.

Yerel medya kanalı Bell’in bildirdiğine göre Huobi ve isimsiz bir yayın şirketi, Kore merkezli şirketi satın almak için üst istekliler arasında.

Bithumb’ı satın alma hamleleri, Bithumb’ın hissedarlarının şirketteki hisselerinin hepsini satma kararlarının ardından geldi.

Bell’in alıntı yaptığı bir yatırım bankacılığı yetkilisi Huobi’nin Çin kökenlerinin satım alımları etkileyebileceğini ancak kripto para birimi değişimi olarak uzmanlığının şirkete üstünlük sağladığını dile getirdi.

Bunun yanında kaynak, anlaşmaya ilgi gösteren firmaların Bithumb’ı devralma konusundaki yüksek istekliliklerinden de bahsetti.

İlginizi çekebilir: Ethereum tabanlı Akropolis DeFi protokolü hacklendi

Bithumb neden satışta?

Şirket şu anda kara para aklama iddiasından suçlu konumda. Güney Kore polisi, şirket ofisine iki farklı kez baskın düzenledi.

Bithumb’ın sorununun kaynağı BXA (Blockchain Exchange Alliance) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından çıkarılan BXA tokenleri ile olan ilgisiyle başladı.

BXA, Singapur merkezli Güney Koreli bir firma tarafından devralınacak şekilde ayarlandı. Ardından firma ödemeyi temerrüde düşürdüğünden anlaşma bozuldu.

Devralmanın koşulu olarak Bithumb için temerrüdün ardından, hiç yapmadığı BXA tokenini listeleme yükümlülüğü belirlenmişti.

Borsa zaten 24 milyon dolara yakın bir para topladı ve listelemeyi reddetti. Bu reddediş yetkililerin şirketi soruşturmasını tetikledi.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir