Gündem Kripto para borsaları

Huobi ‘nin operasyon direktörü soruşturuluyor

Kripto borsası Huobi ‘nin operasyon direktörü (COO) Robin Zhu, Çin Medyası‘ndaki bilgilere göre soruşturmada.

Kripto para birimleri dolandırıcılık, kara para aklama, terörizm finansmanı gibi yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı olabilir. Bu nedenle finansal ve ulusal güvenliği tehdit edebilir.

South China Morning Post’a göre kripto para birimi Çin’de her yıl kumara ve kumarhanelere 1 trilyon yuan gönderilmesine yardım sağlıyor.

Huobi COO’nun tutuklanması, Çin’in kripto para birimi ile ilgili faaliyetlere imkan tanıyan merkezi işlev gören kripto borsalarının engellenmesinin bir örneği.

Kısa bir zaman önce OKEx kripto para birimleri ile ilgili bazı işlemleri geçici olarak askıya almıştı. Ardından OKEx kurucusu Star Xu’nun polisler tarafından tutuklandığı bilgisi gelmişti. Şüpheli işlemler ile ilgili araştırmalar hala sürerken, Xu ile ilgili güncel bir bilgi henüz yok.

İlginizi çekebilir: OKEx kripto para borsası kurucusu Star Xu tutuklandı

Birçok Huobi müşterisi kripto satın almaya ve Huobi’den para çekmeye çalışırken banka kartlarının dondurulmuş olduğundan şikayet etti.

Huobi COO’nun tutuklandığı haberleri sırasında, Huobi’ye ve Huobi’den çok miktarda USDT transferi gerçekleşti.
Huobi’ye transfer edilen toplam 434.429.165 USDT var. Bunların 334.429.510’u bilinmeyen cüzdanlardan, 99.999.655 ‘i de Bitfinex’ten geri transfer edildi.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir