İran
Gündem ICO

İran da kendi kripto parasını çıkarmayı düşünüyor

Geçtiğimiz günlerde ön satışa açılan Venezuela kripto parası Petro’nun ardından şimdi de İran kendi kripto parasını çıkarmayı düşünüyor. Ülkenin Haberleşme Teknolojileri Bakanı MJ Azari Jahromi attığı tweet ile bulut tabanlı bir dijital paranın sinyalini verdi.

İran kripto parası gelebilir

İran da Venezuela gibi ABD yaptırımlarını es geçerek ülkeye para girişi olmasını isteyen ülkelerden. Kripto paralar da bunun güzel bir yolu. Ancak ne yazık ki bakanın sözünü ettiği kripto para projesiyle ilgili şu anda bir tweet’ten daha fazlası yok.

Bahsi geçen tweet’te dikkat çeken tek nokta “bulut tabanlı” bir kripto paradan söz ediliyor olması. Hatırlarsanız Venezuela’nın kripto parası Petro, başta petrol olmak üzere birçok fiziksel hammaddeye endekslenmiş durumda. Ülke ön satışlarda 735 milyon dolar toplamayı da başarmıştı.

Bakalım Venezuela’dan sonra İran’dan da böylesi bir atılım görecek miyiz. Ayrıca kendi kripto parasını çıkarmayı düşünen bir diğer ülke olan Rusya’nın da “CryptoRuble” isimli bir kripto para üzerinde çalıştığını hatırlatalım.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir