John McAfee
Gündem ICO

John McAfee, tweet başına 105.000 dolar alıyor

90’lı yılların “anti-virüs efsanesi” olarak anılan John McAfee, bir hayli olaylı geçen hayatının son dönemlerinde kripto paralar ile fazlasıyla ilgili.

Bundan birkaç ay önce “günün coin’i” başlığı ile her gün bir tweet atan ve seçtiği kripto parayı anlatan McAfee, bu şekilde coinlerin fiyatlarını manipüle etmesinden dolayı kripto para dünyasında pek sevilmiyor. Kısa bir süre önce bu tweet serisine son veren iş adamı, “McAfee Kripto Takımı” ismiyle bir ekip kurdu ve ICO’ların white paper’larının yazılmasına kadar birçok “hizmet” sağlamaya başladı.

John McAfee bir tweet için 105 bin dolar alıyormuş

Sözünü ettiğimiz ekip üzerinden açığa çıkan bilgilere göre McAfee, bir tweet ile kripto para tanıtımı yapmak için 105.000 dolar alıyormuş. John McAfee geçtiğimiz hafta “sponsorlu tweet” sisteminin nasıl çalıştığını anlatan web sayfasını Twitter adresinden duyurmuştu.

Sözünü ettiğimiz web sayfasında John McAfee’yi takip edenlerin büyük bir çoğunluğunun kripto para yatırımı yaptığı belirtiliyor. Ayrıca bir tweet’in kaç para olacağı da bu web sitesi üzerinden “ulaşılan yatırımcı sayısına göre bedel”  olarak hesaplanıyor ve mevcut takipçi sayısı ile hesap yapıldığında yaklaşık 105 bin dolarlık bir fatura karşımıza çıkıyor. McAfee, daha önce verdiği röportajlarda attığı tweet’ler ile ilgili “para alıyor musunuz?” sorusuna hayır cevabını veriyordu.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir