Gündem

Kanada Bankası dijital para birimi ekonomisti arayışında

Kanada Bankası, dijital para birimleri ve finansal teknolojiler konusunda uzman olan bir ekonomist arıyor.

Kanada Bankası resmi bir duyuru yayınladı. Duyuruda dijital para birimi geliştirme yolundaki hedefler, ihtiyaçlar, izlenecek yollar, gerekli olan insan gücü ve donanımı gibi pek çok madde ve kriter yer aldı.

İlginizi çekebilir: İspanya Merkez Bankası da CBDC furyasına katılıyor

Kanada Bankası

Duyurudaki kriterlere uygun olan ve başvurudan seçilerek pozisyonu dolduracak olan ekonomist CBDC’ler, kripto değişimleri, kripto para birimleri, stablecoinler gibi konular ve daha fazlası dahil olmak üzere elektronik para ve ödemelerdeki gelişmeleri yakından takip edecek ve bunların analizini yapmaktan sorumlu olacak.

Bunların yanında Kanada’nın parasal egemenlik ve güvenliğini korumaya yardımcı olarak, özel politikaların geliştirilmesinde aktif olarak yer alacak.

Ayrıntılı olarak görev için listelenen temel yetkinliklerin BTC, ETH ve diğer kripto para birimleri hakkında iyi bir bilgi birikiminin olmasının yanında, blockchain verilerini işleme ve analiz becerisini de içeriyor.

Kanada Bankası tarafından aranan kripto uzmanı ile CBDC ile ilgili ekonomik politikalarının kolaylaştırılması hedefleniyor. Kripto uzmanı için FCA planları ise, etkili dijital varlık düzenleme çerçevelerinin geliştirilmesine yardımcı olmak.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir